آقا .اولین بار به من یاد داد عشق رو .

وقتی از یه دختر آسیب دیده و مهر پدر ندیده یه خانوم با وقار که دلبری بلد بود ساخت .وقتی از یه دختر که شونه به موهاش ندیده بود یه خانوم خوشگل که عشق زیر پوستش گل انداخته بود ساخت .‌‌و این خانوم شد .خانوم عروس . مادر بزرگ من ! از ۸۰ سال پیش هنوزقصه عشق افسانه ای شون نقل محفل همه خونه های قدیمی شهره .وقتی تو فضای سنتی خونه باباش .وقتی هنوز فرهنگ زن و بچه داری انقد جا نیوفتاده بود که زن و شوهرش توی یه سفره و کنار بقیه غذا بخورن و در هر صورت زن باید بعد از خانواده شوهرش غذا میخورد .غذا لقمه میکرد و تو دهن زنش میذاشت .وقتی به خاطر این دختر چندین بار از پدرش کتک خورد ‌.و اینو تموم قدیمیای شهر میدونن.وقتی عزیزِجان گفتناش به مامان بزرگ تا روز آخر قبل از مرگش از زبونش نیوفتاد .وقتی‌ مامان بزرگ تشنج کرد دست آقا محکم دستاشو گرفت و اشکاش صورت مامان بزرگ رو خیس کرده بود از بس قربون صدقه اش رفت و صورت به صورتش مالید که چت شد عزیز جانم.چت شد حاج خانومم.و من چقد ساده .چقد صریح .عشق رو از بین چروکای صورتش معنی کردم.

چقدر ساده پی بردم .به عشقی که از آقا به من ارث رسیده بود.

*

وقتی با همه بد اخمیاش .مینشست تو کوچه تا وقتی من از بازی خسته بشم و میترسید کسی نگاه چپ بهم بکنه حتی تا این اواخر که بزرگ شده بودم تا دم در دنبالم میومد .درو برام باز میکرد و خداحافظی میکرد و سری تو کوچه میچرخوند و میگفت به خدا سپردم.

وقتی اولین بار که دید چادر‌سر کردم خنده اش شد گریه و گفت ماشاالله شدی یه پارچه خانوم فاطمه ام!

وقتی بابا‌دعوام میکرد .وقتی مامان تشرم میزد .آغوشش برام باز بود .بابا میگفت آقا لوسش‌نکن.باید بفهمه کارش اشتباه بوده! و آقا میخندید و میگفت شما وظیفه خودتونو انجام بدین و من وظیفه خودمو.

وقتی از پله ها پرت شدم .گریه میکرد و وارسیم میکردکه فاطمه ام چیزیت نشد؟پاهات .دستات .

و من میگفتم به والله چیزی نشد آقا گریه نکن.

و همیشه به مامان بزرگ میگفت .فاطمه بوی مادرمو میده .

مادرش که سر به دنیا اومدن خواهر کوچیکش از دنیا رفته بود .

دلم برا "فاطمه ام "گفتنت تنگ شده آقا .

از وقتی تو نبودی که به خدا بسپری منو گم شدم انگار .

*

سالگرد آقاس .اقا که انقد عزیز بود برام "آقایی"صداش میزدم.

لطفا برای شادی روحش دعا کنین .شده حتی صلوات !

*قرار نبود بیام .

درگیر مراسم سالگردیم‌.

اما گفتم بذار منم یه کاری واسش کرده باشم .حتی دو کلمه نوشتن!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود آهنگ شهدای شاهرخت CIVIL ENGINEER مهندسی عمران نمایندگی فروش قارچ و قهوه گانودرما مشکوکات مدیرکار لحظه ها دستگاه تصفیه آب آرتک در شیراز شریف پژوه شیک فایل _ دانلود فایل های دانلودی